Bratislavská zimná liga

6.12.03 VBA - Vrakunský lesík
Dlho oznamovaná parková mapa pod oknami domu, v ktorom býva - sen mapára Mlynka bola na svete a keď sa na zasadaní komisie Západ schválila zimná liga, bol na svete aj termín. Ako inak - Mikuláš. V škole som požičala červený kabát a čapicu, prehovorili sme Šumiho a navliekli ho doň. Celkom mu to pristalo. A mal aj anjela s ozajstnými krídlami. Ani neviem, prečo Miki chýbal. Na preteky prišlo 57 ľudí, dokonca i zo zahraničia / Mlynkovi kamaráti z Brna /. Kontrol v parku bolo ako maku ale zlatým klincom bol postup, kde si pretekár mohol voliť obiehačku alebo brodenie cez vodu. Nie cez Malý Dunaj ale cez kanálovú zátoku. Zopár chlapov to skrátilo, v tej zime to bol riadny kúsok. V cieli každý dostal mikulášsky minibalíček, víťazi ceny a čaj s rumom i bez rumu. Majka so sestrami preteky hravo zvládli, my sme konečne mohli pretekať, bolo nás 13 Mlynkove trate sa všeobecne páčili. Záver bol dramatický. Začal fúkať studený víchor, pršo-snežilo a navyše do stanu sa nanominoval ochmelko, ktorý sa chcel zohriať a začuchal rum. Robil sa dôležitý, žiadal povolenia ale my sme s ním vypiekli a začali sme rozoberať stan, skoro nám ulietol. Ešte šťastie, že Ďuso nám bodol s odvozom materiálu. A mimochodom, to povolenie sme mali.

7.12.03 Farmaceut - Záluhy
Druhý deň robili preteky farmaceuti, na pre mňa povestnej mape zpred roka. Bola menšia zima, ba dokonca svietilo aj slnko. Nás prišlo 5, nič moc. Dano P. stál opäť najvyššie, my ostatní tak v rámci možností. Keďže som zabudla krabičku prvej pomoci, ktorú som dostala pred rokom, blúdila som tak v norme a nepotrebovala som ani lístok na električenku, ani drobné na čaj ba dokonca ani vizitku. Sídliskové preteky, s hustou sieťou KS.

11.1.04 Trojkráľové preteky - Bozin
Už druhý rok nemáme štastie na výpredaj piza rožkov v Pezinku. Tento rok bolo centrum opäť v škole, a po druhý rok tieto preteky boli súčasťou CEEWOL. Parádny autobus z Moravy bol pred školou, tešili sme sa na odvoz. Neprišlo nás veľa, škoda, lebo na týchto pretekoch sme pred 5. rokmi začínali parkové preteky. Bolo sychravo, sem tam sneh, ja som si trúfala, predsa za tie roky už Pezinok poznám, dokonca si pamätám i pasáže. Pamätám, no keď si otočím opačne mapu, pamäť nepomôže. Vlastne celé preteky som išla o.k. až na to otočenie mapy po 3.KS amalej odvahe prebehnúť cez rybník po ľade z 8.KS.

teta Eva